Megugrott a Füred, botlott az Úrkút, Radnai pontot mentett a Fűzfőnek /videókkal/

89

A 13. fordulóban egy igazi meglepetés született; a Gyulafirátót simán legyőzte az újból bajnoki álmokat szövögető Úrkút csapatát. Fűzfőn pedig Radnai Gábor egy büntető kifogásával pontot mentett a Fűzfőnek. A forduló rangadóján a BFC simán verte a riválisát, a Tihany FC-t.

Szép időben 200 néző előtt léptek pályára a csapatok Fűzfőn. A hazaiak ellenfele az Várpalota volt, amely az elmúlt öt fordulóban hektikusan szerepelt. Meglepetésre a vendégek mestere nem kezdőként jelölte a házi gólfelelőst, Bogdán Istvánt.

A mérkőzés első felében felváltva vezették a támadásokat a csapatok. A hazaiak igyekeztek mielőbb vezetést kicsikarni, de vagy Közép Gergely volt az akadály, vagy csak saját magukat okolhatták a pontatlan befejezésekkel. Természetesen ez igaz a vendégekre is; Radnai Gábornak többször kellett az utolsó pillanatban mentenie. A második félidő 68. percében várpalotai akció futott a jobboldalon. Ketten kísérték a palotai támadót, – aki lehet, hogy lesről indult, – majdnem lefutotta a védőit, amikor azok a büntetőterületen belül egy lépésre kibillentették az egyensúlyából. Baranyai Tamás játékvezető határozottan egyből  a büntetőpontra mutatott. A labdának Kustán Tamás futott neki, s a jobb alsó sarok felé tartó lövést Radnai Gábor parádés vetődéssel újheggyel tolta a jobb kapufára. A labda pedig kifelé pattant, s a védők fel tudtak szabadítani. Ezzel a védéssel a hazaiak kapusa pontot mentett a hazaiaknak.

A változatos, helyenként izgalmas, de sok hibával tarkított mérkőzésen igazságos pontosztozkodás történt.

Fűzfői AK-Várpalota 0:0

Balatonfűzfő, 200 néző. Jv.: Baranyai T. Fűzfői AK: Radnai – Kovács K., Szalai, Kallós, Balatoni, Humli, Nyári, Pál, Szabó P., Schneider (Wellesz P.), Auerbach (László). Edző: Horváth Ferenc.

Várpalotai Bányász SK: Közép – Horváth R., Hulka (Bogdán), Kalapács, Borbás (Zsupek D.), Szabó G., Balogh, Lukács, Csapó (Borbély), Papp R., Kustán. Edző: Pencz Norbert.

A tavalyi bajnokságban meglepetésre mind a két mérkőzését megnyerte Községi SE Magyarpolány a házigazda Balatonalmádi ellen. Így a hazaiak kissé szorongva várták a mérkőzést.  Már a mérkőzés elején igyekezett az Almádi nyomást gyakorolni a vendégekre. 12. percben kapott a baloldalon egy ragyogó indítást Straub Ádám. Befelé húzva 7 méterről lőtt, de a lövését Közép Gergely lábbal ki tudta vágni az alapvonalon túlra. A 16. percben már a vendégek hálójában kötött ki a labda, de az asszisztens Stiger Ákos megmozdulását lesnek ítélte meg, így érvénytelen volt a gól. Továbbra is veszélyesebben támadott a hazai gárda, aminek eredményeként a 35. percben ismét Stiger Ákos kapott egy jó labdát a polányi kapu előtt. A baloldali akció során Nácsa Bence ragyogóan ívelte be a labdát a kapu elé, s a bolyból ragyogó ütemben ugrott ki Stiger Ákos, aki mellel levette a labdát, majd a vetődő kapus mellett a jobb sarokba vágta a labdát (1:0) Ez már érvényes gól volt!  A 40. percben a saját térfelének a közepén megint Stiger Ákos volt főszereplő. Egy polányi akciót becsúszva szerelt. Előre vágta Burcsik Martinnak, aki sarokkal visszapasszolta Straub Ádámnak. Straub a büntető jobb sarkánál kicselezett egy védőt, és 12 méterről kilőtte a jobb sarkot. (2:0)

A fordulás után igyekezett a vendéggárda mindent egy lapra feltenni. Veszélyesebbekké váltak a támadásaik. A 66. percben a játékos-edző Piri Ottó szerzett egy labdát a saját térfelén. Előre ívelte a jobboldalon felfutó Horváth Lászlóhoz. A csatárt nem tudták szerelni, aki botladozva, de tovább tudta küldeni a felfutó Polt Péterhez. A csatár megiramodott, s a 16-os vonalánál két hazai védő között kiugrott, a védők pedig felvágták. Polt a 16-os belül elesett, a játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott. A büntetőnek Horváth László futott neki, s a vetődő Borda Patrik  mellett a kapu közepébe küldte a labdát. (2:1)

A gól felrázta a vendégeket. Egyre többet és egyre veszélyesebben támadtak, de a hazaiak védelme, élén Blaski Gáborral jól állta a rohamokat. Az almádiak is több kontra támadást vezettek. Egy ilyen akciónál Közép Gergelynek a saját térfelének a közepéig kellett kifutnia, hogy Újvári Gábor elől ki tudja vágni a labdát a nézőtérre.

Blaski Gábor fejjel ment.

Összességében az első félidő a hazaiaké, a második félidő a vendégeké volt a helyenként izgalmas, változatos mérkőzésen. A hazaiak jobban akarták a győzelmet, így megérdemelten tartották otthon a három pontot.

Balatonalmádi-Magyarpolány 2:1 (2:0)

Balatonalmádi, 100 néző. Jv.: Pilinger K. Balatonalmádi Se: Borda – Blaski, Stiger Ád. (Kovács R.), Stiger Ák., Straub (Jakab), Zömbik, Horváth P., Nácsa B., Újvári, Burcsik (Mogyorósi), Varga P. Edző: Kozma Csaba.

Községi SE Magyarpolány: Kócsár – Veisz, Magyar, Molnár P. (Szállási), Bencsik, Gottfried, Polt, Horváth L., Kardos, Vöröskői (Piri), Döbrösi. Edző: Piri Ottó.

Gólszerzők:  Stiger Ákos.,Straub ill. Horváth L.