Újabb pontot szerzett a Peremarton,  Csetényben a „Liba” elintézte a Rátót csapatát

88

A már igencsak őszies időben lezajlott 12. forduló hozott pár érdekes és izgalmas mérkőzést. A sereghajtó Peremarton a mostanában hektikus formát mutató Balatonalmádi csapatát fogadta. A vendégek kapuját immáron már másodszor az ifi kapusuk, Nácsa Marcell védte. Ennek az az oka, hogy Borda Patrikot, az első számú kapusukat két mérkőzésre eltiltotta a fegyelmi bizottság.

A mérkőzés elején a hazaiak igyekeztek magukhoz ragadni a kezdeményezést, ám jól működött az almádi védelem. Egészen a 15. percig. Ekkor a jobb oldalon kapott egy indítást Dufek Zsolt, aki elfutott a jobb szélen, kissé befelé húzott, majd jó 20 méterről a vendégek bal kapufája mellett a hálóba lőtt. (Nácsa dermedten nézte a becsapódó labdát.)(1:0) Ez a gól felrázta az addig elképzelés nélkül focizó vendégeket. Sorra vezették a támadásaikat, a hazaiak pedig átálltak a kontratámadásokra. A félidő utolsó percében jobboldali sarokrúgáshoz jutott az almádi gárda. A labdát Burcsik Martin ívelte be erőből. A labda a kapu előtt álló Kerekes Dániel térdéről vágódott a hálóba (1:1)/ Bár a jegyzőkönyv ben Zömbik Dávid van feltüntetve góllövőként/

A szünetben felrázta a csapatát a vendégek edzője, Kozma Csaba. Sorra vezette a támadásaikat a vendégek. Veszélyesebbé váltak az almádi akciók. Az 55. percben a jobboldalon Nácsa Bence futott el, ügyesen belőtte a labdát a 11-es pont magasságában felfutó Varga Péter elé, aki egyből bevágta a labdát a hazai kapu baloldalába. (1:2) A bekapott gól után felpörgött a hazai csapat, igyekeztek egyenlíteni. A vendégek visszaálltak a kontrákra. Húsz percnyi mezőnyjáték után ismét egy kontraakció futott a pályán a baloldalon. A labda az addig jól szervező Burcsik Martinhoz került, aki a baloldalról, jó 20 méterről hatalmas lövést eresztett el. A labda pedig a hosszú sarokban kötött ki. (1:3)

A várakozások ellenére, a Peremarton csapata nem zuhant össze, fokozni kezdték a nyomást. Sora vezették az akcióikat.  A 85. percben Csejtei János lövésre szánta el magát, s a lövése a vendégkapuban kötött ki. (2:3) A gól felrázta a hazaiakat, a vendégek pedig az eredmény tartására fordították a figyelmüket. Hiába, mert a 90. percben ismét Csejtei János volt eredményes.(3: 3)

Ha összegezzük, a Peremarton küzdeni akarásból jelesre vizsgáztak, s a vendégek odaajándékoztak egy pontot a házigazdáknak.

Peremarton-Balatonalmádi 3:3 (1:1)

Berhida, 55 néző. Jv.: Holczbauer F. Peremarton SC Berhida: Varga R. – Szabó B., Szabó Z., Nagy Cs. (Ferencz), Gulyás (Barthalos), Dufek, András Sz., András N., Csejtei, Bereczky, Kerekes. Edző: Saáry Zoltán.

Balatonalmádi SE: Nácsa M. – Nácsa B., Horváth P., Varga P., Mogyorósi, Stiger, Straub, Zömbik D., Hencz (Dani), Blaski, Burcsik. Edző: Kozma Csaba.

Gólszerzők: Dufek, Csejtei (2), ill. Kerekes (öngól), Varga, Burcsik.

Vasárnap Veszprém felett sötét felhők, eső volt az úr, addig Csetényben a nap is kisütött. A mély talajú pályán nehéz volt folyamatos játékot játszani. Az irreálís mélytalajú pályán folyamatos játék nem alakulhatott ki, így sokszor csak “dagonyázás” folyt a játéktéren . A hazaiaknál Kakas József állt legjobban a lábán ezen a talajon, s ez a 15. percben meghozta a vezetést a hazaiaknak. (1:0) A rárótiak a bekapott gól után felpörögtek.  Akcióiakat azonban jól kezelték a hazai védők. A 31. percben egy jobboldali sarokrúgás után a labda a hazai 11-es pontnál pattogott a labda. A hazai védők képtelenek voltak felszabadítani, így a lecsúszó labdára Zágor Zsolt csapott le, s a labdát sikerült neki a hálóba továbbítania. (1:1)

A szünet után továbbra is a csetényiek kerültek fölénybe. Ám ez a fölény meddőnek bizonyult. Nagy László, a hazaiak edzője a 83. percben lehozta Ganzler Tamást és beküldte a „veterán” Gersics Józsefet. (Róla annyit illik tudni, hogy a 49. évét tapossa, s többször csereként lőtt gólokat az ellenfeleinek. Beceneve, ahogy a megyében a focitársadalom is ismeri: Liba. ) A 88. percben már a sokadik sarokrúgását végezhette el a csetényi csapat. A beívelést nem sikerült kivágni a vendégeknek (az a fránya talaj!), a labda ide-oda gurult, majd Gersics elé került, aki jobb külsővel a vetődő Gyurmánczi Roland mellett a hálóba gurította. (2:1) Öröm volt nézni, ahogyan a gólszerző örömét kifejezte. Majd az ünneplés után viccesen cserét kért az edzőjétől. A hátralévő időben próbálkozott a Rátót, de nem sikerült nekik az egyenlítés. Az irreális talajú pályán a győzelmet jobban akaró csapat megérdemelten nyerte a találkozót.

Csetény-Gyulafirátót SE 2:1 (1:1)

Csetény, 100 néző. Jv.: Ákos D. Csetény SE: Tálos G. – Hornyacsek R., Szenft, Kakas, Ganzler (Gersics), Nagy R., Hornyacsek E. (Fenyvesi), Vincze (Tálos D.), Jakab, Kiss S., Bíró. Edző: Nagy László.

Gyulafirátót SE: Gyurmánczi – Balta N., Végh, Kálmán, Veinperl, Zágor Zs., Balta G., Szabó G., Olasz (Balta Z.), Péteri (Zágor M.), Tímár. Edző: Polonkai Csaba.

Gólszerzők:  Kakas, Gersics ill. Zágor Zs.