Egy félidő telt el frászban a Balatonfürednél a 11. fordulóban…

103

Igazi őszies időjárásban zajlott le  az MTD-Napló megyei bajnokság 11. fordulóója. Szombaton két mérkőzést rendeztek meg. A bajnoki címre hajtó Tihany FC nagy és nehéz küzdelemben, a csereként beállt Károlyi Zsombor találatának köszönhetően tudta otthon tartani a három pontot a Csetény csapata ellen.

Szomszédvári „rangadót” vívott egymással a Devecser és a Kristály csapata. Az első percektől igyekezett nyomást gyakorolni az ajkai gárda, de a hazaiak jól megszervezték a védelmüket. Így a devecseriek kontrákra igyekeztek támaszkodni. Egy ilyen kontratámadás futott a 16. percben a baloldalon. Orbán Tamás kapott egy ragyogó labdát a szélen, befelé húzott, s a büntetőterületen belül Hauser Roland hátulról utolérte. A védő kezei a magasban, a támadó pedig rutinosan elesett. A spori pedig sípolt, s a büntetőt pontra mutatott.  A labdának – a jegyzőkönyvvel ellentétben Szélessy Péter futott neki, s az elvetődő Szalai Kornél mellett a kapu közepébe lőtte a hazaiak gólját. (A jegyzőkönyvben Illés Norbert szerepel góllövőként, bár ő csak a 62. percben lépett pályára Paksai Márk  cseréjeként.) Az első félidőben igyekeztek a vendégek, de semmi nem sikerült nekik a hazai védelem hatékony munkájának köszönhetően. A fordulás után fokozta a nyomást az ajkai csapat. Az 50. percben Ménes Balázshoz került a devecseri térfél közepén a labda, három védőt lerázott, majd éles lövése éppen hogy elment a hazai kapu előtt. Két perc múlva Szabó Zoltán szerzett egy labdát, betört a 16-son belülre, lőtt, ám Csepregi András a jobb alsó sarokba tartó lövést kiütötte az alapvonalon túlra. A következő támadás meghozta a kiegyenlítést. Bencsik Áron ügyesen ívelt a hazai kapu előterébe. A hazai védők nem tudtak felszabadítani, a labda végül Móger Balázs elé került, aki nem hibázott három méterről a kapus mellett tolta be a labdát a kapuba.

Ez a gól meghozta a harci kedvét a vendégeknek. Fokozni igyekeztek a nyomást, a hazaiak pedig igyekeztek kontrákra építeni a játékukat. Az világossá vált, mind a két csapat hajtott a győzelemre. A 71. percben egy előrevágott labdába nagyon ügyesen tette bele a ballábát Szedlacsek Balázs, így a labda kissé irányt változtatva a vetődő Csepregi András mellett a kapu jobb oldalába vágódott. A gól után igyekeztek a hazaiak, de a vendégek jól szűrték az akciókat.

Ez a mérkőzés volt az, amelyen bármely csapat győzhetett volna, de miután az ajkaiak jobban akarták a győzelmet, így elmondható, – ilyen arányban,- megérdemelten nyertek.

Devecser-Ajka Kristály  1:2 (1:0)

Devecser. Jv.: Pap E. Devecser SE: Csepregi – Király, Tisonyai (Rába), Burucs (Németh A.), Orbán, Németh P. (Csicsics), Szakonyi, Szélessy (Szente), Paksai (Illés N.), Cserna, Illés M. Edző: Cserna Róbert.

Ajka Kristály SE: Szalai – Hauser R., Primusz (Móger), Ménes (Üveges), Hauser T. (Vizkelety), Szedlacsek (Kis-Varga), Horváth L., Szabó Z., Bencsik, Kungl, Szarka (Sipos). Edző: Sipos Tamás.

Gólszerzők: Szélessy P.., ill. Móger, Szedlacsek.

Igen cudar időben kezdődött Balatonalmádiban a Füred vendégjátéka. Az almádi játékosok arcán látszódott az eltökéltség, elszántság. Nem véletlenül, hiszen a listavezető, bajnokaspiráns a múlt héten pont egy tucat góllal terhelte az Ugod kapuját. Ráadásul kapusuk, Borda Patrik  játék jogát felfüggesztette a szövetség (ameddig az úrkúti eseményeket nem vizsgálja ki a Fegyelmi Bizottság), így az éppen hogy 18 éves ifjúsági kapust kellett betenni a kezdőcsapatba az edzőnek. Így élete első megye egyes mérkőzésére készülhetett Nácsa Marcell.

Igyekeztek már az első percekben fölénybe kerülni a fürediek, de látható volt, hogy Kozma Csaba edző jól megszervezte a védelmét a tóparti gárdának. Ráadásul a széleken vezetett támadásaik veszélyesek voltak a hazaiaknak. Feltűnő volt Újvári Gábor elfutásai, Horváth Patrik indításai és Blaski Gábor által szervezett védekezés. S eljött a 28. perc: – szokás szerint Horváth ívelte előre a labdát jobboldalra. Újvári rajtolt rá, befelé húzott, s ballal 11 méterről emelte kapura. A labda Fogarasi Attila lábáról vágódott a kapu közepébe.(1:0) Továbbra is koncentráltan játszott a hazai csapat, a fürediek pedig igyekeztek, de rendre fennakadtak a jól záró védelmen. Ráadásul az ifjú hazai kapusnak volt két ragyogó védése is. Jött a 39. perc. Egy ártatlannak tűnő szabálytalanság után a vendégek csapatkapitánya reklamált a játékvezetőnél. Addig tette ezt, amíg villant a sárga lap Pálfi Róbertnek. Rögtön a szabadrúgás után a labda oldalt kikerült a játéktérről. A fürediek akarták bedobni, de a játékvezető a hazaiaknak adta a dobás jogát. Erre, kissé vehemensen ismét reklamált Pálfi Róbert. Nedvesi Richárd játékvezető előkapta a sárga lapot, majd a pirosat is.(2. sárgája volt Pálfinak két percen belül!) Így a 41. perctől 10 emberrel folytathatták tovább a játékot a vendégek.

Mint utólag kiderült, Beszédes Sándor a szünetben jót húzott! Szurok Viktor helyett Udvardi Márkot küldte a pályára. A cserjátékos már az 50. percben meghálálta a cserét: – középpályán szereztek labdát a fürediek. A labda Udvardihoz került, aki kicselezett két védőt, majd a pálya közepéről, jó 35 méterről a jobb alsó sarok felé ellőtte. Az ötösön kint álló hazai kapus vetődött a lövésre, de szerencsétlenségére a labda felpattant pont előtte, így felette akadálytalanul vágódott a hálóba a labda.(1:1) Az 58. percben baloldali füredi sarokrúgást követően gyönyörűen tenyerelte léc fölé a hálóba tartó labdát Nácsa Marcell. A megismételt sarokrúgást Újvári szerezte meg a saját 16-sánál. Villámgyorsan lefutotta a füredi játékosokat. A félpályánál balra kijátszotta a labdát a felfutó Jakab Gergőnek, aki a ráfutó két védő között kiugratta Újvárit. Újvári kissé balra kisodródva, a kifutó Fogarasi lábai között a hálóba gurította a labdát. Előny ismét a hazaiaknál. (2:1)

Fokozta a nyomását a Füred. A 66. percben ismét baloldali sarokrúgás a Fürednek. A beívelés után a hazai védelem hibáját kihasználva Sowunmi Tomas ugrott a legmagasabbra, s védhetetlenül fejelt a kapu jobb oldalába.(2:2)  A 69. percben ismét sarokrúgás, csak most jobbról. A beívelésre ismét Sowunmi Thomas ugrik a legmagasabbra, s most a kapu baloldalába fejel védhetetlenül. (2:3) Előny már a vendégeknél. Ezen a mérkőzésen a sarokrúgások okozták a hazaiak vesztét, mert a 78. percben baloldali sarokrúgás ismét. A beívelést a védők balra kifejelték oldalra. A labda pont Udvardi Márkhoz került, aki kicsit előre húzott, és 11 méterről hatalmas lövést eresztett meg a kapu baloldali hosszú sarkába. Így már 4:2 volt az állás. A hátralévő időben igyekezett csökkenteni a gólkülönbséget a hazai gárda, ám már jól megszervezte a védelmét a füredi gárda.

Összességében, jobb időjárási körülmények között egy ragyogó mérkőzésnek lehettek volna tanúi a nézők. Dicséret illeti mind a két csapatot, a zord időjárás ellenére sokszor a foci szépségeit is felvonultatták a mérkőzésen!

Balatonalmádi-Balatonfüred 2:4 (1:0)

Balatonalmádi, 100 néző. Jv.: Nedvesi R. Balatonalmádi SE: Nácsa M. – Nácsa B., Horváth P., Varga P. (Jakab), Mogyorósi, Stiger Ákos, Újvári, Stiger Ádám, Zömbik, Blaski, Burcsik (Kovács R.). Edző: Kozma Csaba.

Balatonfüredi FC: Fogarasi – Emperger, Imre (Mátó), Rápó, Sowunmi Babatunde, Tóth G. (Mátyás), Szurok (Udvardi M.), Kós (Krén), Grecsó (Szabó P.), Szőllősi, Pálfi. Edző: Beszédes Sándor.

Gólszerzők: Újvári (2), ill. Sowunmi Babatunde (2), Udvardi M. (2).

Kiállítva: Pálfi (41., Balatonfüredi FC).