7. forduló: Hazai csapatok – Vendégcsapatok  2:6! (videókkal!)

88

Nem sok siker született a hetedik fordulóban a hazai csapatok számára. Több helyen a vendégcsapatok még azt a „galádságot” is elkövették, hogy több góllal is megterhelték a vendéglátók hálóit.

A sereghajtó otthonában lépett pályára a bajnokaspiráns Balatonfüred FC. A peremartoniak mezőnyben jól játszottak a jóval nagyobb játékerőt képviselő balatonfürediekkel szemben. Bár a 16. percben a hazai védelem hibáját Mátó Gergő kíméletlenül büntette.(0:1) A bekapott gól nem törte le a hazaiakat. Kontrákra igyekeztek építeni a játékukukat. Változatos mezőnyjáték után jött az újabb védelmi baki, ezt a 35. percben Rápó Csanád használta ki. (0:2) És ez a gól sem szegte kedvét a hazaiaknak. A néha tetszetős mezőnyjátékukat nem tudták azonban gólra váltani.  Szünet után folytatódott a hullámzó játék. Néha úgy látszott a Balatonfüred játékosai belekényelmesednek az eredménybe. De jött a 70. perc, amikor az újabb védelmi hibát a csereként beállt Udvardi Márk bűntette. (0:3) A 75. perctől kezdett fáradni a hazai gárda, nem fizikálisan, hanem fejben. Ennek köszönhetően a 78. percben Szőllősi Márton belőtte a vendégek negyedik gólját. Már-már úgy nézett ki, ez marad a végeredmény, amikor a hosszabbítás második percének a végén Rápó Csanád ismét kihasználta a védelem megingását, s belőtte az ötödik gólját a Balatonfüredieknek.

Aki csak a végeredmény olvassa, annak könnyű füredi győzelem képe ugorhat be, de néha tetszetősen játszott a peremartoni gárda. Ha sikerül a befejezés is a csapatnak, akkor jobb eredményeket érnek majd el. Mert iramban partnerei voltak a jóval többet edző ellenfelüknek.

Peremarton-BFC  0 – 5 (0 – 2)

Berhida, 85 néző. Jv.: Pap E. Peremarton SC Berhida: Bereczky – Varga R., Szabó B., Szabó Z., Gulyás (Barthalos), Dufek, Szabó A. (András Zs.), András Sz., András N., Csejtei (Fülöp T.), Kerekes (Fülöp D.). Edző: Saáry Zoltán.

Balatonfüredi FC: Fogarasi – Reznyák, Imre (Tóth G.), Rápó, Mátó (Udvardi M.), Szurok, Mátyás, Kós (Emperger), Krén (Grecsó), Szőllősi, Pálfi. Edző: Beszédes Sándor.

Gólszerzők: Mátó, Udvardi, Szőllősi, Rápó (2).

Hosszú idő után lépet ismét hazai pályára a félszigeti csapat, a Tihany FC. Ellenfele az eléggé hektikusan szereplő Devecser volt. A vadonatúj eredményjelzőt a 12. percben Pass Balázs gólja avatta fel. Az első félidő után már négy gól volt a hazaiak előnye. Nem tudni, hogy a szünetben Cserna Róbert mit mondott a csapattársainak, de egy teljesen más felfogásban játszó Devecser lépett pályára, aminek eredményeként az 58., és a 65., percekben lőtt két Szakonyi Stefán gól csökkentette a vendégek  addigi négy gólos hátrányát kettőre! Így Lukács Istvánnak, a hazaiak edzőjének cserékkel kellett erősítenie a hazai védelmet. Mint kiderült, ez sikerült is neki.

Tihanyi FC-Devecser SE 4 -2 (4 – 0)

Tihany, 150 néző. Jv.: Magyar Á. Tihanyi FC: Sárdi – Dévényi, Stáhl, Horváth B. (Perger), Kovács Á. (Varga Gy.), Márki (Kovácsfi), Németh K., Nemes, Gál (László), Károlyi, Pass (Benedek). Edző: Lukács István.

Devecser SE: Csepregi – Rába (Horváth G.), Csicsics (Szakonyi), Szélessy, Paksai (Burucs), Orbán, Illés M., Illés N., Cserna, Király, Németh A. Edző: Cserna Róbert.

Gólszerzők:  Pass, Károlyi, Dévényi, Gál, ill. Szakonyi (2).

A vasárnapra maradt hat mérkőzésre, – miután a megyében vasárnap összesen 49 mérkőzés került megrendezésre, – csak egy asszisztenst tudott küldeni a Játékvezetői Bizottság. Ennek ellenére, a játékvezetők minden mérkőzésen nagyon jól megállták a helyüket. Így csak tolmácsolni tudjuk Wenczel Imrének, a megyei szövetség JB. elnökének a kérését, hogy szeretettel várják azok jelentkezését, akik kedvet éreznek a játékvezetéshez. Jelentkezni lehet a megyei szövetségnél. Veszprém, Wartha Vince u. 3.  Telefon: 06/30/774-2629.

Folytatva, izgalmas mérkőzésnek tűnt a Balatonalmádi – Ajka Kristály találkozó. Nos, nem az lett. Mind a két csapat mélyen a tudása alatt játszott, így az alacsony színvonalú mérkőzést egy védelmi hibát kihasználva, szerencsés góllal a vendégek nyerték meg.

BSE-Ajka Kristály 0 – 1 (0-1)

Balatonalmádi, 100 néző. Jv.: Gáspár A. Balatonalmádi SE: Borda – Stiger Ád., Stiger Ák., Hencz (Dani), Zömbik D., Horváth P., Nácsa B., Mogyorósi, Kovács R., Felföldi, Varga P. Edző: Kozma Csaba.

Ajka Kristály SE: Szalai – Bakos, Hauser R., Primusz, Vizkelety, Horváth L., Szabó Z. (Hauser T.), Mészáros (Kis-Varga), Bencsik, Kungl, Szarka (Sipos). Edző: Sipos Tamás.

Gólszerző: Vizkelety.