Hasít a Füred, Tihany és a Zirc (videókkal)

96

Túl vagyunk az ötödik fordulón a megye egyes bajnokságban. Kezdenek kialakulni az erővonalak. Bár még messze a bajnokság vége, de a képzeletbeli fogadóirodák nagyon magas oddsot adnának arra, hogy nem a Balatonfüred fogja megnyerni a bajnokságot.

Ideális időben, szép számú közönség előtt csapott össze a Balatonfüred gárdája a hatszoros (volt) bajnok Úrkút csapatával. Az eredetileg kijelölt játékvezető (Ákos Dávid) kisebb sérülése miatt Gáspár András dirigálta a találkozót.

Már a mérkőzés elején világossá vált, hogy a fürediek igyekeznek mihamarább góllal, gólokkal megtörni a vendégek pontszerző álmait. A 15. perc elején Lattenstein cselezgetett az úrkúti térfél közepén,majd  kiugratta a büntetőterületre felfutó Thomas Sowunmit. A csatárt a büntető terület baloldalánál Kuti Dániel nemes egyszerűséggel „elütötte”. A jogosan megítélt büntetőnek Lattenstein futott neki, s olyan erővel küldte a jó irányba vetődő Zsigmond kapujának a jobb alsó sarkába, hogy az védhetetlen volt! (1:0)

A gól után igyekezett gyorsítani a vendégcsapat, de vagy pontatlanok voltak a passzok, vagy jól helyezkedtek a hazai védők.  A 20. percben baloldalon szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. A labdát Haman Sadjo ívelte be a füredi kapu előterébe. Pálfi gyertyába fejelte fel a labdát, s a lehulló labdára legmagasabbra Korpos ugrott fel, s ügyesen vissza fejelte a kaputól jó 25 méterre álló Kutihoz, aki hatalmas lövést eresztett meg. A labda a felső kapufáról pattant vissza a mezőnybe.(Hegedüs kapus rajta volt a lövésen, bár kérdéses, ki tudta volna e tolni.)

Egy perc múlva a hazai védők a kitörni készülő Kutit vágták fel a hazai kaputól 30 méterre. A szabadrúgásnak ismét Sadjo állt neki, s a belőtt labdáját Pálfi oldalra fejelte, pont a felfutó Új Tamás elé.  A befelé cselező védőt Souwnmi lerántotta a büntetőterületen belül. Ez is 11-es! A letett labdának Korpos futott neki, s a lövése a jobb kapufa mellett jó 20 centire elkerülte a kaput. Ez kimaradt! A 28. percben Kuti ütközött a középpályán, majd fájdalmas arccal földön maradt. Sportszerűen Thomas Sowunmi és Új Tamás vitték le a pályáról a megsérült úrkúti játékost. (A jobb térde sérült meg, valószínűleg szalag szakadás, vagy porcleválás lesz a diagnózis.) Így gyorsan a másik úrkúti „veteránnak”, Márton Gábornak kellett beállnia. Hullámzó játék folyt, sok reklamálással a vendég kispad irányából. Így a 33. percben sárga lappal figyelmeztette a játékvezető a kispadon helyet foglaló Garai Péter játékos-edzőt a játékvezető. A 43. percben Kós kapott egy ragyogó indítást, lerázott két védőt, majd 19 méterről csúnyán a jobb kapufa mellé lőtt.

A 44. percben egy jobboldali szögletet Zsigmond kapus kiöklözött. Pont Udvardi elé, aki a bolyba visszalőtte a labdát. Öt úrkúti védő között Kós meg tudta tartani a labdát, egy csel és egy félfordulat után laposan a bal sarokba lőtte. (2:0) S ezután ismét az úrkúti kispad reklamált. Elsősorban az asszisztenssel foglalkoztak, aki kihívta a játékvezetőt, majd a magából kivetkőző tartalék kapusnak, Marics Gábornak felmutatta a piros lapot!

A fordulás után a második akciót az Úrkút vezette. baloldalon Új ügyesen tálalta a labdát Sadjohoz, aki azonnal tovább rúgta a labdát Langnak, aki majdnem az alapvonaltól beívelte a kapu elé. A menteni igyekvő Udvardi ügyetlenül kézzel ért a labdához. A játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott. A labdának Sadjo futott neki, s a jobbra vetődő Hegedüs mellett a kapu baloldalába vágta a labdát. (2:1)

A szépítő gól után az úrkútiak igyekeztek kiegyenlíteni, ám jól zárt a hazai védelem. Hiába támadtak többet, a veszélyesebb akciókat a hazaiak vezették.

A 75. percben cserét kért a vendég kapus, Zsigmond Gyula. meghúzódott a combizma, csak bicegni tudott. Igen ám, a cserekapusuk ki lett állítva, így az eddig a mezőnyben addig jól játszó Kádár Balázsnak kellett be állnia a kapuba.

Az 59. percben megpecsételte az úrkútiak álmát a hazai csapat. Jobbról szállt a beadás, amit befejeltek a 11-es pontra. Ott Sowunmi lekezelte, s védhetetlenül vágta a hálóba a labdát. (3:1)

Az idő előrehaladtával egyre jobban kerekedett felül a füredi gárda, s hagyott alább a vendégek lelkesedése.

Így teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot a füredi csapat. A vendégek és a nézők egy része kritizálta a játékvezetőket. A kilenc sárga, egy piros lap kiosztása ellenére nem vezették rosszul a találkozót.

A múlt heti fűzfői győzelem után otthon aratott szép győzelmet az FC Zirc-Dudar. Ráadásul a múlt heti négy gólukat most felül is múlták; hatot varrtak be az addig jól szereplő Ajka kristály gárdájának. Pedig a 69. percig csupán egy-egy gól esett. Nem tudni, hogy a hazaiak játékos – edzője Nagy Krisztián mit mondhatott a pályán a csapatának, innen kezdve megtáltosodtak! Történt ugyanis, hogy a 68. percben tudott egyenlíteni az Ajka Kristály, majd kettő percre rá maga a „Mester” adta meg az alaphangot a csapatának.

Ha a Zirc-Dudariak így folytatják, akkor még sok csapatnak okozhatnak meglepetést.

Tavaly mind a kétszer legyőzték az ellenfelüket az Almádiak. Nos, most sem történt másként. Az újjáalakult Balatonalmádiak simán vették a Devecser elleni találkozójukat. Ráadásul a hazaiaktól Straub Ádám és Burcsik Martin a lelátón foglalt helyet. Mind a ketten maródiak. Staub Ádámnak a talpával vannak gondok, Burcsik Martinnak pedig a bal vállában történt szalagszakadás okoz kiesést. Mind a ketten meghatározó játékosai a Balatonalmádi együttesnek. Straub Ádám talán egy két hét múlva, Burcsik Martin pedig – szerencsés esetben négy hét múlva léphet ismét pályára. Mielőbbi gyógyulást a sérült játékosoknak.

Font pontokat szerzett a Tihanyi gárda az újonc Sümeg otthonában. Ezzel a győzelmükkel igyekeznek szorosan a listavezető nyakán maradni.